Mate Yaprağı

30 Aralık 2011, Cuma | 1729 okunma

2001 yılında 47 adet obezite sorunu yaşayan hasta üzerinde yapılan araştırmada günde 3 kez bir çay bardağı 45 gün boyunca mate çayı içirilen kişilerde ortalama 2-3 kilo zayıflama tespit edilmiştir. Ayrıca bitkisel zayıflama destek ürünü kullananlarda 2 ayda 6 kilo kalıcı zayıflama görülmüştür. Mate yaprağı çayı zayıflatır mı sorusuna böylece evet şeklinde cevap vermiş oluyoruz.
Mate yaprağı çayı hem tok tutucu özelliği nedeniyle iştah kesen bir bitkisel çay dır, hem de mate yaprağında bulunan yağ yakıcılar aracılığıyla yenilen besinlerin yağa dönüşmeden hızla sindirilmesini sağlamaktadır. Mate yaprağı içerisinde bulunan matein, kafein benzeri bir etki ile metabolizma hızlandırmanın bir yolu olarak kullanılmaktadır. Ayrıca bitkisel metabolizma hızlandırıcı enzimler olarak bilinen ksantin, terfilin teobromin, teorilin türü maddeler, mate çayına kilo verdiren ve zayıflatan bitki özelliğini takviye etmektedir.
O nedenle obezite ye varan aşırı kiloları bulunan kişilerin mata çayı içmeleri veya mate yaprağı özü bulunan bitkisel diyet ürünleri kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Mate Çayı ne zaman içilmeli:
Mate çayının kullanımı olarak günde 3 kez aç karnına sabah öğle ve akşam vakitleri 1 er çay bardağı içilmelidir.
Mate Çayı'nın hazırlanışı:
Mate çayı aynen siyah çay veya yeşil çay gibi demlenerek hazırlanır. Ancak burada dikkat edilecek nokta kaynar su kullanmadan sıcak su ile Mate yaprağını demlemek gerektiğidir. Mate biberiye funda kekik yeşil çay birlikte demlendiğinde de güzel ve zayıflatan bir bitkisel çay elde edilmiş olmaktadır.
Sitemizdeki yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup tavsiye niteliği taşımaz. Çeşitli internet sitelerinden derlenmiş bilgilerdir
» İNANILIR GİBİ DEĞİL 1 AYDA 8 KİLO ZAYIFLADI
» DİYETİSYENLERİ BİLE ŞAŞIRTAN ZAYIFLAMA YÖNTEMİ
» GÖBEK BASEN YAĞLARINDAN NASIL KURTULURUZ ?

Mate Çayı ve Özellikleri
ANASAYFA
Mate Çayı Faydası